FW-11-05-G-D-500-090
Manufacturer No:
FW-11-05-G-D-500-090
Datasheet:
FW-11-05-G-D-500-090
Description:
CONN HDR 22POS 0.05 STACK SMD
Product Attribute
Length - Overall Pin
0.590" (14.986mm)
Length - Stack Height
0.500" (12.700mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating)
0.090" (2.286mm)
Row Spacing
0.050" (1.27mm)