FW-11-05-G-D-352-160
Manufacturer No:
FW-11-05-G-D-352-160
Datasheet:
FW-11-05-G-D-352-160
Description:
CONN HDR 22POS 0.05 STACK SMD
Product Attribute
Length - Overall Pin
0.512" (13.005mm)
Length - Stack Height
0.352" (8.941mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating)
0.160" (4.064mm)
Row Spacing
0.050" (1.27mm)