FW-11-05-G-D-335-150
Manufacturer No:
FW-11-05-G-D-335-150
Manufacture:
Samtec, Inc.
Package:
Datasheet:
FW-11-05-G-D-335-150
Description:
CONN HDR 22POS 0.05 STACK SMD
Series
Flex Stack, FW
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Part Status
Active
Row Spacing
0.050" (1.27mm)
Termination
Solder
Length - Tail
Mounting Type
Surface Mount
Number of Rows
2
Number of Positions
22
Length - Overall Pin
0.485" (12.319mm)
Color
Black
Length - Stack Height
0.335" (8.509mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating)
0.150" (3.810mm)