DW-04-13-T-S-828
Manufacturer No:
DW-04-13-T-S-828
Datasheet:
DW-04-13-T-S-828
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
Part Status
Active
Row Spacing
Termination
Solder
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Mounting Type
Through Hole
Number of Rows
1
Number of Positions
4
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)
Length - Stack Height
0.828" (21.031mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating)
0.292" (7.417mm)