DW-04-13-T-S-800
Manufacturer No:
DW-04-13-T-S-800
Manufacture:
Samtec, Inc.
Package:
Datasheet:
DW-04-13-T-S-800
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Product Attribute
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)
Color
Black
Length - Stack Height
0.800" (20.320mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating)
0.320" (8.128mm)
Series
Flex Stack, DW
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
Part Status
Active
Row Spacing
Termination
Solder
Length - Tail
0.110" (2.794mm)