DW-04-11-T-S-700
Manufacturer No:
DW-04-11-T-S-700
Datasheet:
DW-04-11-T-S-700
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Product Attribute
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Mounting Type
Through Hole
Number of Rows
1
Number of Positions
4
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)
Length - Stack Height
0.700" (17.780mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating)
0.120" (3.048mm)