DW-04-11-T-S-375
Manufacturer No:
DW-04-11-T-S-375
Datasheet:
DW-04-11-T-S-375
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Product Attribute
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)
Length - Stack Height
0.375" (9.525mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating)
0.445" (11.303mm)
Series
Flex Stack, DW
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
Part Status
Active
Row Spacing
Termination
Solder
Length - Tail
0.110" (2.794mm)