DW-04-09-F-S-410
Manufacturer No:
DW-04-09-F-S-410
Manufacture:
Samtec, Inc.
Package:
Datasheet:
DW-04-09-F-S-410
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Product Attribute
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Mounting Type
Through Hole
Number of Rows
1
Number of Positions
4
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)
Color
Black
Length - Stack Height
0.410" (10.414mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating)
0.210" (5.334mm)