DW-03-09-T-S-440-LL
Manufacturer No:
DW-03-09-T-S-440-LL
Manufacture:
Samtec, Inc.
Package:
Datasheet:
DW-03-09-T-S-440-LL
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Product Attribute
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)
Color
Black
Length - Stack Height
0.440" (11.176mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating)
0.181" (4.597mm)
Series
Flex Stack, DW
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
Part Status
Active
Row Spacing
Termination
Solder
Length - Tail
0.110" (2.794mm)