UB5C-820RF1
Manufacturer No:
UB5C-820RF1
Datasheet:
UB5C-820RF1
Description:
RES 820 OHM 5W 1% AXIAL
Product Attribute
Power (Watts)
5W
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.500" L (5.50mm x 12.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
820 Ohms