UB5C-390RF1
Manufacturer No:
UB5C-390RF1
Datasheet:
UB5C-390RF1
Description:
RES 390 OHM 5W 1% AXIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
390 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
5W
Package / Case
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.500" L (5.50mm x 12.70mm)