UB5C-1R3F1
Manufacturer No:
UB5C-1R3F1
Datasheet:
UB5C-1R3F1
Description:
RES 1.3 OHM 5W 1% AXIAL
Product Attribute
Power (Watts)
5W
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.500" L (5.50mm x 12.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
1.3 Ohms