PF2203-24RF1
Manufacturer No:
PF2203-24RF1
Manufacture:
Riedon
Package:
TO-220-2
Datasheet:
PF2203-24RF1
Description:
RES 24 OHM 35W 1% TO220
Product Attribute
Resistance
24 Ohms
Composition
Thin Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
35W
Package / Case
TO-220-2
Size / Dimension
0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Series
PF2200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Tube
Supplier Device Package
TO-220
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Company Profile
PF2203-24RF1 Relevant information
PF22.0W
PF22.0W
PRIVACY FILTER DESKTOP 22.0"