RAC20-24SN
Manufacturer No:
RAC20-24SN
Datasheet:
RAC20-24SN
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 20W
In Stock
130 pcs On sales
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts)
20W
Current - Output (Max)
833mA
Line Regulation
±0.5%
Load Regulation
±1%
Series
POWERLINE RAC20-N (20W)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Weight
0.137 lb (62.14 g)
Size / Dimension
2.07" L x 1.08" W x 0.93" H (52.5mm x 27.4mm x 23.5mm)
Features
Universal Input
Approvals
CE, cURus
Voltage - Output 1
24V
Efficiency
83%