RAC10-24SC/277
Manufacturer No:
RAC10-24SC/277
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
RAC10-24SC/277
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 420MA
In Stock
509 pcs On sales
Product Attribute
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts)
10W
Current - Output (Max)
420mA
Package / Case
4-DIP Module
Line Regulation
±0.3%
Load Regulation
±0.5%
Series
POWERLINE RAC10-C/277 (10W)
Voltage - Input
80 ~ 305 VAC
Weight
0.137 lb (62.14 g)
Size / Dimension
2.07" L x 1.08" W x 0.93" H (52.5mm x 27.4mm x 23.5mm)
Features
OCP, OVP, SCP
Approvals
CE, cULus
Voltage - Output 1
24V
Efficiency
80%