RAC04-24SC/230
Manufacturer No:
RAC04-24SC/230
Package:
7-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
RAC04-24SC/230
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 4W
Product Attribute
Features
SCP
Approvals
CE, cULus
Voltage - Output 1
24V
Efficiency
79%
Voltage - Output 2
Part Status
Active
Voltage - Output 3
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Power (Watts)
4W
Current - Output (Max)
167mA
Package / Case
7-DIP Module, 6 Leads
Line Regulation
±0.2%
Load Regulation
±0.5%