R2016-32.000-12-F-1010-EXT-TR
Manufacturer No:
R2016-32.000-12-F-1010-EXT-TR
Manufacture:
Raltron Electronics
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
R2016-32.000-12-F-1010-EXT-TR
Description:
XTAL 32MHZ 12PF SMD
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
12pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±10ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±10ppm
Series
R2016
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms