PM2207.472NLT
Manufacturer No:
PM2207.472NLT
Datasheet:
PM2207.472NLT
Description:
FIXED IND 4.7UH 9A SMD
Product Attribute
Tolerance
±20%
Inductance
4.7µH
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Series
PM2207.XXXNLT
Size / Dimension
0.307" L x 0.299" W (7.80mm x 7.60mm)
DC Resistance (DCR)
26.7mOhm Max
Features
Current - Saturation
13.5A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
9A
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C