PM2207.152NLT
Manufacturer No:
PM2207.152NLT
Datasheet:
PM2207.152NLT
Description:
FIXED IND 1.5UH 15.3A SMD
Series
PM2207.XXXNLT
Size / Dimension
0.307" L x 0.299" W (7.80mm x 7.60mm)
DC Resistance (DCR)
8.25mOhm Max
Features
Current - Saturation
25A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
15.3A
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±20%
Inductance
1.5µH
Inductance Frequency - Test
100kHz