PM2205.432NLT
Manufacturer No:
PM2205.432NLT
Datasheet:
PM2205.432NLT
Description:
FIXED IND 4.30UH 9A SMD
Product Attribute
Inductance
4.3µH
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Series
PM2205.XXXNLT
Size / Dimension
0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)
DC Resistance (DCR)
16.2mOhm Max
Features
Current - Saturation
11A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
9A
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±20%