PM2205.152NLT
Manufacturer No:
PM2205.152NLT
Datasheet:
PM2205.152NLT
Description:
FIXED IND 1.5UH 17A 6.3MOHM SMD
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Material - Core
Series
PM2205.XXXNLT
Size / Dimension
0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)
DC Resistance (DCR)
6.3mOhm Max
Features
Current - Saturation
19.5A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
17A
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±20%
Inductance
1.5µH
Inductance Frequency - Test
100kHz