PM2204.102NLT
Manufacturer No:
PM2204.102NLT
Manufacture:
Pulse Electronics Power
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PM2204.102NLT
Description:
FIXED IND 1UH 18A 6.05MOHM SMD
Product Attribute
Ratings
AEC-Q200
DC Resistance (DCR)
6.05mOhm Max
Features
Current - Saturation
23A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
18A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
SMD
Inductance
1µH
Frequency - Self Resonant
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100kHz