PG0936.113NLT
Manufacturer No:
PG0936.113NLT
Datasheet:
PG0936.113NLT
Description:
FIXED IND 11UH 14A 7 MOHM SMD
Series
PG0936NL
Size / Dimension
0.689" L x 0.657" W (17.50mm x 16.70mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
7mOhm Max
Features
Current - Saturation
14A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
14A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
11µH
Inductance Frequency - Test
100kHz