PG0926.722NLT
Manufacturer No:
PG0926.722NLT
Datasheet:
PG0926.722NLT
Description:
FIXED IND 7.2UH 12A 7 MOHM SMD
Series
PG0926NL
Size / Dimension
0.528" L x 0.528" W (13.40mm x 13.40mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
7mOhm
Features
Current - Saturation
12.5A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
12A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
7.2µH
Inductance Frequency - Test
100kHz