PG0926.461NLT
Manufacturer No:
PG0926.461NLT
Datasheet:
PG0926.461NLT
Description:
FIXED IND 460NH 44A 0.55 MOHM
DC Resistance (DCR)
0.55mOhm
Features
Current - Saturation
50A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
44A
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
460nH
Inductance Frequency - Test
100kHz