PG0926.182NLT
Manufacturer No:
PG0926.182NLT
Datasheet:
PG0926.182NLT
Description:
FIXED IND 1.8UH 22A 2.2 MOHM SMD
Product Attribute
Inductance
1.8µH
Inductance Frequency - Test
100kHz
Series
PG0926NL
Size / Dimension
0.528" L x 0.528" W (13.40mm x 13.40mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
2.2mOhm
Features
Current - Saturation
25A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
22A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±20%