PG0871.681NL
Manufacturer No:
PG0871.681NL
Datasheet:
PG0871.681NL
Description:
FIXED IND 680NH 19A 2.3 MOHM SMD
Product Attribute
Inductance
680nH
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Series
PG0871NL
Size / Dimension
0.299" L x 0.291" W (7.60mm x 7.40mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
2.3mOhm
Features
Current - Saturation
24.5A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
19A
Packaging
Tray
Height - Seated (Max)
0.252" (6.40mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±20%