PG0702.401NL
Manufacturer No:
PG0702.401NL
Datasheet:
PG0702.401NL
Description:
FIXED IND 400NH 38A 0.91 MOHM
Product Attribute
Series
PG0702NL
Size / Dimension
0.425" L x 0.362" W (10.80mm x 9.20mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
0.91mOhm
Features
Current - Saturation
43A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
38A
Packaging
Tray
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
400nH
Inductance Frequency - Test
100kHz