PG0642.681NLT
Manufacturer No:
PG0642.681NLT
Datasheet:
PG0642.681NLT
Description:
FIXED IND 680NH 17.5A 4.3 MOHM
Product Attribute
Features
Current - Saturation
25A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
17.5A
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
680nH
Inductance Frequency - Test
100kHz