PG0426.331NLT
Manufacturer No:
PG0426.331NLT
Manufacture:
Pulse Electronics Power
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PG0426.331NLT
Description:
FIXED IND 330NH 20A 3.4 MOHM SMD
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Wirewound
Material - Core
Series
PG0426NL
Size / Dimension
0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
3.4mOhm Max
Features
Current - Saturation
34A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
20A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
330nH