PG0087.222NL
Manufacturer No:
PG0087.222NL
Datasheet:
PG0087.222NL
Description:
FIXED IND 2.2UH 4.2A 45 MOHM SMD
Current Rating (Amps)
2.2A
Packaging
Tray
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
2.2µH
Frequency - Self Resonant
40MHz
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Series
PG0087NL
Size / Dimension
0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
45mOhm Max
Features
Current - Saturation
2.2A