PG0085.472NL
Manufacturer No:
PG0085.472NL
Datasheet:
PG0085.472NL
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.6A 100 MOHM
In Stock
2 pcs On sales
Product Attribute
Type
Wirewound
Material - Core
Series
PG0085NL
Size / Dimension
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Features
Current - Saturation
860mA
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
860mA
Packaging
Tray
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
4.7µH
Frequency - Self Resonant
40MHz
Inductance Frequency - Test
100kHz