PG0085.223NL
Manufacturer No:
PG0085.223NL
Datasheet:
PG0085.223NL
Description:
FIXED IND 22UH 800MA 360 MOHM
Current Rating (Amps)
400mA
Packaging
Tray
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
22µH
Frequency - Self Resonant
33MHz
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Wirewound
Material - Core
Series
PG0085NL
Size / Dimension
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
360mOhm Max
Features
Current - Saturation
400mA