PG0084.112NLT
Manufacturer No:
PG0084.112NLT
Datasheet:
PG0084.112NLT
Description:
FIXED IND 1.1UH 24A 4.2 MOHM SMD
Product Attribute
Ratings
DC Resistance (DCR)
4.2mOhm Max
Features
Current - Saturation
24A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
24A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.173" (4.40mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 95°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
1.1µH
Inductance Frequency - Test
100kHz