PF0601.223NL
Manufacturer No:
PF0601.223NL
Datasheet:
PF0601.223NL
Description:
FIXED IND 22UH 0.74A SMD
In Stock
92 pcs On sales
Product Attribute
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
22µH
Frequency - Self Resonant
20MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Wirewound
Material - Core
Series
PF0601NL
Size / Dimension
0.272" L x 0.256" W (6.90mm x 6.50mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
230mOhm Max
Features
Current - Saturation
740mA
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
740mA
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)