PF0581.683NL
Manufacturer No:
PF0581.683NL
Manufacture:
Pulse Electronics Power
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PF0581.683NL
Description:
FIXED IND 68UH 0.91A SMD
In Stock
45 pcs On sales
Product Attribute
Type
Wirewound
Material - Core
Series
PF0581NL
Size / Dimension
0.406" L x 0.367" W (10.32mm x 9.32mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
233mOhm Max
Features
Current - Saturation
930mA
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
930mA
Packaging
Tray
Height - Seated (Max)
0.174" (4.42mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
Inductance
68µH