PF0560.683NL
Manufacturer No:
PF0560.683NL
Datasheet:
PF0560.683NL
Description:
FIXED IND 68UH 1.42A 213 MOHM
In Stock
22 pcs On sales
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Wirewound
Material - Core
Series
PF0560NL
Size / Dimension
0.409" L x 0.406" W (10.40mm x 10.30mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
213mOhm Max
Features
Current - Saturation
1.5A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
1.42A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±25%
Supplier Device Package
Inductance
68µH
Frequency - Self Resonant
9MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100kHz