PF0504.682NLT
Manufacturer No:
PF0504.682NLT
Datasheet:
PF0504.682NLT
Description:
FIXED IND 6.8UH 9A 9.8 MOHM SMD
Series
PF0504NL
Size / Dimension
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
9.8mOhm Max
Features
Current - Saturation
20A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
9A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.450" (11.43mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
6.8µH