PF0464.153NL
Manufacturer No:
PF0464.153NL
Manufacture:
Pulse Electronics Power
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PF0464.153NL
Description:
FIXED IND 15UH 2.35A 75 MOHM SMD
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Material - Core
Series
PF0464NL
Size / Dimension
0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
75mOhm Max
Features
Current - Saturation
1.4A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
2.35A
Packaging
Tray
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
15µH
Frequency - Self Resonant
24MHz