PA4320.104NLT
Manufacturer No:
PA4320.104NLT
Manufacture:
Pulse Electronics Power
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PA4320.104NLT
Description:
FIXED IND 100UH 2.8A 125 MOHM
In Stock
19 pcs On sales
Product Attribute
Ratings
DC Resistance (DCR)
125mOhm Max
Features
Current - Saturation
3.1A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
2.8A
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
100µH
Frequency - Self Resonant
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Wirewound
Material - Core
Series
PA4320
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)