PA4025.231HLT
Manufacturer No:
PA4025.231HLT
Datasheet:
PA4025.231HLT
Description:
FIXED IND 230NH 62A 0.29 MOHM
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Material - Core
Series
PA4025.XXXHL
Size / Dimension
0.409" L x 0.268" W (10.40mm x 6.80mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
0.29mOhm
Features
Current - Saturation
75A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
58A
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
Inductance
230nH
Inductance Frequency - Test
100kHz