PA4025.151HLT
Manufacturer No:
PA4025.151HLT
Manufacture:
Pulse Electronics Power
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PA4025.151HLT
Description:
FIXED IND 150NH 58A 0.29 MOHM
Product Attribute
Ratings
DC Resistance (DCR)
0.29mOhm
Features
Current - Saturation
75A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
58A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
Inductance
150nH
Frequency - Self Resonant
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100kHz