PA0513.321NL
Manufacturer No:
PA0513.321NL
Manufacture:
Pulse Electronics Power
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PA0513.321NL
Description:
FIXED IND 320NH 45A 0.32 MOHM
In Stock
9 pcs On sales
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Material - Core
Series
PA0513NL
Size / Dimension
0.530" L x 0.510" W (13.46mm x 12.95mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
0.32mOhm
Features
Current - Saturation
50A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
41A
Packaging
Tray
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
320nH