P1167.632NL
Manufacturer No:
P1167.632NL
Datasheet:
P1167.632NL
Description:
FIXED IND 6.3UH 2.4A 35 MOHM SMD
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
6.3µH
Frequency - Self Resonant
36MHz
Inductance Frequency - Test
100kHz
Size / Dimension
0.297" L x 0.297" W (7.54mm x 7.54mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
35mOhm Max
Features
Current - Saturation
2.5A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
2.4A