P0250.332NL
Manufacturer No:
P0250.332NL
Datasheet:
P0250.332NL
Description:
FIXED IND 3.3UH 6.2A 15 MOHM SMD
Product Attribute
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
6.2A
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±15%
Supplier Device Package
Inductance
3.3µH
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Wirewound
Material - Core
Size / Dimension
0.733" L x 0.596" W (18.62mm x 15.14mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
15mOhm Max
Features
Current - Saturation
14A