P0250.223NL
Manufacturer No:
P0250.223NL
Datasheet:
P0250.223NL
Description:
FIXED IND 22UH 3.5A 47 MOHM SMD
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Wirewound
Material - Core
Size / Dimension
0.733" L x 0.596" W (18.62mm x 15.14mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
47mOhm Max
Features
Current - Saturation
7A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
3.5A
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±15%
Supplier Device Package
Inductance
22µH