PE-1206CD122JTT
Manufacturer No:
PE-1206CD122JTT
Datasheet:
PE-1206CD122JTT
Description:
FIXED IND 1.2UH 300MA 3.2 OHM
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
35MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Size / Dimension
0.140" L x 0.085" W (3.56mm x 2.16mm)
DC Resistance (DCR)
3.2Ohm Max
Q @ Freq
45 @ 150MHz
Current Rating (Amps)
300mA
Height - Seated (Max)
0.060" (1.52mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
Inductance
1.2µH
Frequency - Self Resonant
380MHz