PE-1008CM821JTT
Manufacturer No:
PE-1008CM821JTT
Datasheet:
PE-1008CM821JTT
Description:
FIXED IND 820NH 200MA 3.3 OHM
Product Attribute
Q @ Freq
40 @ 100MHz
Current Rating (Amps)
200mA
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
820nH
Frequency - Self Resonant
325MHz
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
25MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Series
1008CM
DC Resistance (DCR)
3.3Ohm Max