PE-1008CM472JTT
Manufacturer No:
PE-1008CM472JTT
Datasheet:
PE-1008CM472JTT
Description:
FIXED IND 4.7UH 150MA 6 OHM SMD
Product Attribute
Q @ Freq
16 @ 15MHz
Current Rating (Amps)
150mA
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
4.7µH
Frequency - Self Resonant
25MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
10MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Series
1008CM
DC Resistance (DCR)
6Ohm Max