PE-1008CM392JTT
Manufacturer No:
PE-1008CM392JTT
Datasheet:
PE-1008CM392JTT
Description:
FIXED IND 3.9UH 135MA 8.3 OHM
Product Attribute
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Series
1008CM
DC Resistance (DCR)
8.3Ohm Max
Q @ Freq
20 @ 15MHz
Current Rating (Amps)
135mA
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
3.9µH
Frequency - Self Resonant
35MHz
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
10MHz